Категории

Слични апели

  • Да и помогнеме на Ѓулу!
    Сигурно ќе се сетите на нашата Ѓулу:) Ние и подаривме барбики а она нам насмевки кои се уште ги паметиме!Ѓулу со нејзините...
  • Апел за помош на малиот Алексеј
    Апел за помош на малиот Алексеј
    Почитувани пријатели и познаници,Алексеј е на возраст од скоро 6 годинки и боледува од ретка болест,односно Прогресивна му...

Апел за помош на Стефан

Објавено пред: од Div4o Поставено под: Барам помош - 188 Прегледи

Стефан има 9 години и почна рапидно да го губи видот последниве неколку месеци заради инфекција .

Го изгуби видот на едното окце, а она што остана е 5% видливост на другото, и има надеж да се спаси целосно, со оперативен зафат кај специјалист на очна клиника во Русија.

Операцијата чини 10.000 евра и се потребни донации најитно, додека сеуште може да се оперира функционалното око.
Пред некој ден Стефан и’ кажал на мајка му: “Мамо, кога ќе се вратам од операција – ќе прогледам”
Стефи не знае дека некои луѓе, кои не ги знае, собираат пари, кој колку може и сака за да му помогнат. Се надевам дека Животот ќе му даде шанса да го види тоа…

АЈДЕ СИТЕ ДА ПОКАЖЕМЕ ДЕКА СТЕФАН НЕ Е САМ !
Жиро сметка: 300001000025028 -Комерцијална Банка
Тел: ВипОне 143 488
Тел: Т-Мобиле 070 143 122

 

 

Founder

Напишете коментар

Најави се или регистрирај се за да коментираш.
Бидете први и коментирајте на видеото.