Hacksaw Ridge (2016)Избран филм

Lora12
Sorry, only registred users can create playlists.

Објавено пред Од Lora во Историски Драма Биографија 2016

1,007 Прегледи

Слични Видеа

Опис

ГРЕБЕНОТ НА СПАСЕНИТЕ - „Гребенот на спасените“ е базирна на вистинска приказна за Десмон Дос (Ендру Гарфилд), единствениот американски војник во Втората Светска војна кој што се борел во првите борбени редови не носејќи оружје.

Напишете коментар

Најави се или регистрирај се за да коментираш.
Бидете први и коментирајте на видеото.