Pippi Goes on Board (1969)Избран филм

Div4o
Sorry, only registred users can create playlists.

Објавено пред Од Div4o во Фамилијарен 1969

669 Прегледи

Опис

ПИПИ ОДИ НА БРОДОТ - Нови авантури на супер силното девојче, Пипи Долгиот Чорап, и нејзините пријатели Томи и Аника, во филмот кој е составен од повеќе епизоди како класична шведска ТВ серија.

Напишете коментар

Најави се или регистрирај се за да коментираш.
Бидете први и коментирајте на видеото.