Pippi in the South Seas (1970)Избран филм

Извинете, ова видео е достапно само за регистрирани корисници.

Ве молиме најавите се или регистрирајте се за да го гледате ова видео.

Admin
Sorry, only registred users can create playlists.

Објавено пред by Admin во Авантура Фамилијарен 1970

623 Прегледи

Слични видеа

Опис

ПИПИ ВО ЈУЖНИТЕ МОРИЊА - Со помош на пријателите, Томи и Аника, Пипи Долгиот Чорап заминува на островот Порто Пилуз за да го спаси својот татко кој заробен го држат безмилосните пирати.

Напишете коментар

Најави се или регистрирај се за да коментираш.
Бидете први и коментирајте на видеото.