Als der Weihnachtsmann vom Himmel fiel (2011)Избран филм

Видеото ќе почне за 10

Симнете ги видеата во вашиот компјутер и гледајте ги кога и колку и да сакате! Линк soprevod.com/download

You can skip to video in 6
Admin
Sorry, only registred users can create playlists.

Објавено пред by Admin во Комедија Фантазија Фамилијарен 2011

7,744 Прегледи

Слични видеа

Опис

When Santa Fell to Earth (2011) - ДЕДО МРАЗ ПАДНА НА ЗЕМЈАТА - Бен и неговата мајка се преселуваат во друг град, каде што мајката планира да отвори пекарница откако ќе завршат божикните празници. Бен не е среќен во новата куќа, ниту пак има пријатели во училиштето. Во новото одделение тој седи до Шарлота, хипи девојче, кое е всушност многу арогантно. Еден ден, Дедо Мраз со санките и ирвасите паѓа директно од небо пред нозете на Бен. Тој бега од непријателите кои сакаат да му ги уништат празниците, а Бен и Шарлота треба да му помогнат.

 

Напишете коментар

Најави се или регистрирај се за да коментираш.
Бидете први и коментирајте на видеото.