Armour of God 2: Operation Condor (1991)Избран филм

Извинете, ова видео е достапно само за регистрирани корисници.

Ве молиме најавите се или регистрирајте се за да го гледате ова видео.

Admin
Sorry, only registred users can create playlists.

Објавено пред by Admin во Акција Комедија Авантура 1991

6,802 Прегледи

Опис

БОЖЈИ ОКЛОП 2 - ОПЕРАЦИЈА КОНДОР - Џеки бара 240 тони злато кое го украле нацистите и го закопале под Сахара. По пат се здружува со археологот Ада, јапонскиот турист Момоко и со Елза, внуката на нацистичкиот капетан кој првично го скрил пленот. Ним им се спротивставуваат разни никаквеци и платени убијци, како Адолф, последниот преживеан војник од оригиналната чета, кој исто така сака да го грабне златото за себе. Набргу, двајца од соработниците на Џеки ќе паднат во ропство додека тој се тепа со противниците во еден огромен аеротунел од периодот на Втората светска војна.

Напишете коментар

Најави се или регистрирај се за да коментираш.
Бидете први и коментирајте на видеото.