Категории

Слични новости

Беше многу малечка: Се сеќавате ли кога Нихан ја глумеше внуката на Џеврие!

Објавено пред: од Admin Поставено под: Серии - 1,177 Прегледи


Убавата турска актерка Неслихан Атагул има успешна актерска кариера уште од многу мала.

Денес имаме можност да ја гледаме во улогата на Нихан во серијата „Карасевда“, каде игра улога на млада и заљубена девојка која е присилена на брак само за да го спаси своето семејство.

Веројатно малкумина од вас се сеќаваат дека оваа млада убавица ја гледавме пред неколку години во серијата „Кога лисјата паѓаат“, која се емитуваше во пет сезони.

Тогаш Неслихан ја глумеше Дениз, внуката на лошата свекрва Џеврие која и создаваше проблеми на нејзината помајка Фикрет.

Оттогаш помина доста време, а Неслихан од мало талентирано девојче, прерасна во вистинска дама чија актерска кариера допрува доаѓа.

 

Founder

Напишете коментар

Најави се или регистрирај се за да коментираш.
Бидете први и коментирајте на видеото.