Still Alice (2014)Избран филм

Извинете, ова видео е достапно само за регистрирани корисници.

Ве молиме најавите се или регистрирајте се за да го гледате ова видео.

Admin
Sorry, only registred users can create playlists.

Објавено пред by Admin во Драма 2014

3,968 Прегледи

Слични видеа

Опис

ЗАСЕКОГАШ АЛИС - Алис е среќно мажена жена со три возрасни деца. Таа е позната професорка по лингвистика, која одеднаш почнува да заборава зборови. Причината е застрашувачка; Алис се наоѓа во почетен стадиум на Алцхајмерова болест и  мора да се бори за сопствениот живот обидувајќи се да ги координира својата болест, работата, бракот и децата. Отпочеток, болеста се манифестира на тој начин што почнува да се губи по улиците на Менхетн, но за кратко време болеста почнува да зема поголем замав. Меѓутоа, оваа нејзина нова состојба е можност да се зближи со најмалата ќерка Лидија, со која никогаш не се сложувала. Но, Алис е најмногу загрижена дека болеста е наследна и дека ќе ја добијат и нејзините деца.

Напишете коментар

Најави се или регистрирај се за да коментираш.
Бидете први и коментирајте на видеото.